Strona główna

/

Blog

/

Filmy Sci-Fi na HBO Max
najlepsze filmy i seriale online

Filmy Sci-Fi na HBO Max

29.03.2023

HBO Max to platforma streamingowa, która oferuje bogaty wybór filmów z różnych gatunków, w tym także filmy science fiction. Wśród nich znajdują się zarówno klasyki gatunku, jak i nowe produkcje, które zachwycają widzów swoją oryginalnością i innowacyjnością.

Co warto obejrzeć na HBO Max z Sci-Fi?

Jednym z najnowszych i najciekawszych filmów sci-fi dostępnych na HBO Max jest Dune. To adaptacja kultowej powieści Franka Herberta, która opowiada historię młodego Paula Atreidesa, który zostaje przywódcą swojego ludu. W filmie występują tacy aktorzy jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac i Zendaya. Dune to spektakularne widowisko z niesamowitą oprawą wizualną, które na pewno przypadnie do gustu fanom kina science fiction.

Kolejnym ciekawym filmem na HBO Max jest Tenet. To thriller science fiction, który opowiada historię tajemniczej organizacji, która posługuje się technologią, która pozwala na manipulowanie czasem. W filmie występują John David Washington, Robert Pattinson i Elizabeth Debicki. Tenet to film ambitny i złożony, który wymaga od widza skupienia się na fabule i zrozumieniu zawiłych zdarzeń. To produkcja dla widzów, którzy lubią intelektualne wyzwania.

Innym wyczekiwanym filmem na HBO Max jest The Matrix Resurrections. W kontynuacji kultowej trylogii Matrix, Neo (Keanu Reeves) odkrywa, że świat, który znał, nie jest już tym, którym był kiedyś, a jego misja polega na ocaleniu ludzkości przed zagładą. W filmie ponownie występują Carrie-Anne Moss jako Trinity i Laurence Fishburne jako Morpheus, ale pojawiają się też nowe postacie, w tym graną przez Yahya Abdul-Mateen II.

Kolejnym filmem, który warto obejrzeć, jest Ad Astra. To opowieść o astronautce, która zostaje wysłana w kosmos, aby odnaleźć swojego ojca, który zaginął podczas misji badawczej. Film ten skupia się na relacjach między bohaterami oraz na temacie samotności w kosmosie. Ad Astra to produkcja, która porusza ważne tematy, a przy tym oferuje wizualną ucztę dla oczu.

Co powiesz na klasykę?

Klasyczne filmy science fiction również znajdują się w ofercie HBO Max. Blade Runner Ridleya Scotta, opowiadający historię łowcy androidów, wciąż uważany jest za jedno z najlepszych dzieł w historii kina. Na platformie można również obejrzeć oryginalną trylogię Gwiezdnych Wojen, w tym kultowe Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi.

Innym interesującym filmem jest Interstellar Christophera Nolana, w którym grupa astronautów wyrusza w kosmiczną podróż w celu znalezienia nowego domu dla ludzkości. Film ten łączy elementy science fiction z dramatem rodzinny i przemyśleniami na temat przyszłości gatunku ludzkiego.

Coś innego niż mainstream?

HBO Max to również świetne miejsce na odkrywanie mniej znanych, ale równie wartościowych filmów science fiction, takich jak Prospect Zeekiela Martineza, w którym ojciec i córka próbują zdobyć bogactwa na nieznanej planecie, czy Upgrade Leigh Whannella, w którym mężczyzna z implantem, który umożliwia mu przekształcenie się w maszynę zabójczą, próbuje odnaleźć morderców swojej żony.

Kolejnym godnym uwagi filmem jest The Vast of Night z 2019 roku, w reżyserii Andrew Pattersona. Akcja rozgrywa się w latach 50-tych XX wieku, gdzie dwójka młodych ludzi - radiowy prezenter i jego przyjaciółka - natrafia na niezwykłe sygnały radiowe. Ich ciekawość i zainteresowanie sprawiają, że wkrótce wpadają na trop tajemniczej siły, która może zmienić ich życie na zawsze. Film wyróżnia się świetną grą aktorską oraz klimatem retro, którym został przesiąknięty.

Podsumowanie

Podsumowując, platforma HBO Max oferuje wiele interesujących filmów science fiction dla fanów tego gatunku. Od klasycznych dzieł, po nowe produkcje i mniej znane tytuły, można znaleźć tutaj coś dla siebie. Platforma ta przyciąga nie tylko fanów klasycznych filmów sci-fi, ale także tych, którzy chcą zobaczyć najnowsze hity i odkryć nieznane dotąd tytuły.

Oglądaj filmy i seriale na

Dyskusja

CortezPL

29.03.2023

dzięki za listę, jest co oglądać :)

Polecane blogi

najlepsze filmy i seriale online

01.02.2023

Najlepsze seriale na HBO Max

najlepsze filmy i seriale online

04.02.2023

Jak przygotować wieczorny seans serialowy?

najlepsze filmy i seriale online

07.02.2023

Jak wybrać odpowiedni film dla naszego nastroju?

najlepsze filmy i seriale online

07.02.2023

Jak przyrządzić pyszny popcorn?

najlepsze filmy i seriale online

09.02.2023

Analiza serialu: Gra o tron

najlepsze filmy i seriale online

25.03.2023

Co obejrzeć na HBO MAX?