Strona główna

/

Filmy

/

2001: Odyseja Kosmiczna
2001: Odyseja Kosmiczna online

2001: Odyseja Kosmiczna

4.15

|

Film

|

Przygodowy,

Sci-Fi,

Tajemnica

|

2001: Odyseja kosmiczna (ang. 2001: A Space Odyssey) to film science-fiction z 1968 roku, wyreżyserowany przez Stanleya Kubricka, a napisany wspólnie przez Kubricka i Arthura C. Clarke'a. Film został uznany za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina.

2001: Odyseja kosmiczna (ang. 2001: A Space Odyssey) to film science-fiction z 1968 roku, wyreżyserowany przez Stanleya Kubricka, a napisany wspólnie przez Kubricka i Arthura C. Clarke'a. Film został uznany za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina.

Rok produkcji

1968

Reżyseria

Stanley Kubrick

Obsada

Keir Dullea, William Sylvester, Gary Lockwood

Opis

Film składa się z czterech części, z których każda opowiada inną historię. Główna fabuła skupia się na poszukiwaniu tajemniczego czarnego monolitu przez astronautów Davida Bowmana (Keir Dullea) i Franka Poole'a (Gary Lockwood), którzy wyruszają w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Discovery One. Druga część filmu pokazuje członków prehistorycznego plemienia, którzy odkrywają pierwszą z monolitów.

Film wyróżnia się przede wszystkim piękną, nastrojową muzyką, w tym utworami takimi jak Also sprach Zarathustra oraz The Blue Danube. Charakterystyczne jest również minimalne wykorzystanie dialogów i bardziej skupienie się na obrazie, co nadaje filmowi surrealistyczny klimat.

2001: Odyseja kosmiczna jest dziś uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmów w historii kina, ze względu na swoją nowatorską wizję przyszłości oraz odważną eksplorację koncepcji sztucznej inteligencji i kontaktu z pozaziemską cywilizacją.

Dyskusja

Anna Kruk

22.02.2023

Odyseja Kosmiczna to prekursor Sci-Fi, Stanley Kubrick - geniusz. Muzyka świetna. Akcja się toczy powoli, ale wytrawny widz zauważy kunszt którego na próżno szukać w dzisiejszych produkcjach

OLO

22.02.2023

Dawno się z nikim tak nie zgadzałem, jak teraz z Tobą!

fjufju

22.02.2023

powolny, acz wciąga w czasoprzestrzeń :)

Polecane produkcje

Batman online

4.1

Batman

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Wyspa tajemnic online

4.1

Wyspa tajemnic

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Sherlock Holmes online

3.8

Sherlock Holmes

Oglądaj 2001: Odyseja Kosmiczna na

2001: Odyseja Kosmiczna gdzie obejrzeć?

Film 2001: Odyseja Kosmiczna możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu 2001: Odyseja Kosmiczna - jeśli przypadł Ci do gustu.

2001: Odyseja Kosmiczna po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film 2001: Odyseja Kosmiczna na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film 2001: Odyseja Kosmiczna jest dostępny online w HBO.