Strona główna

/

Filmy

/

Diuna
Diuna online

Diuna

3.9

|

Film

|

Sci-Fi,

Przygodowy

|

Diuna to amerykański film science-fiction z 2021 roku, reżyserowany przez Dennisa Villeneuve'a. Film jest adaptacją klasycznej powieści science-fiction Franka Herberta o tym samym tytule, która została wydana po raz pierwszy w 1965 roku.

Diuna to amerykański film science-fiction z 2021 roku, reżyserowany przez Dennisa Villeneuve'a. Film jest adaptacją klasycznej powieści science-fiction Franka Herberta o tym samym tytule, która została wydana po raz pierwszy w 1965 roku.

Rok produkcji

2021

Reżyseria

Denis Villeneuve

Obsada

Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson

Opis

Akcja filmu toczy się w odległej przyszłości, na fikcyjnej planecie Arrakis, na której znajduje się występująca tylko tam najcenniejsza substancja o niezwykłych właściwościach. Głównym bohaterem filmu jest młody książę Paul Atreides (Timothée Chalamet), który wraz z rodziną przybywa na Arrakis, by zarządzać wydobyciem przypraw. Jednak ich plany zostają zniweczone, gdy w konflikt z nimi wchodzą Harkonnenowie - rodzina szlachecka, która wcześniej zarządzała wydobyciem.

Film wyróżnia się niesamowitą oprawą wizualną, odwzorowującą kosmiczną wizję Arrakis, którą wymyślił Herbert w swojej powieści. Film został wyprodukowany z użyciem najnowocześniejszych technologii, w tym efektów specjalnych i grafiki komputerowej, co pozwoliło na wykreowanie wizualnej przestrzeni i postaci zgodnych z wizją autora.

W obsadzie filmu występują również znani aktorzy, takie jak Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Zendaya i Jason Momoa. Film Diuna jest tylko pierwszą częścią planowanej duologii, a premiera drugiej części została zapowiedziana na 2023 rok.

Dyskusja

fankaGOT

20.02.2022

Diuna to ciężki film... ale oglądało się go z przyjemnością

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

2001: Odyseja Kosmiczna online

4.15

2001: Odyseja Kosmiczna

Sherlock Holmes online

3.8

Sherlock Holmes

Matrix online

4.35

Matrix

Oglądaj Diuna na

Diuna gdzie obejrzeć?

Film Diuna możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Diuna - jeśli przypadł Ci do gustu.

Diuna po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Diuna na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Diuna jest dostępny online w HBO.