Strona główna

/

Filmy

/

Władca Pierścieni: Dwie wieże
Władca Pierścieni: Dwie wieże online

Władca Pierścieni: Dwie wieże

4.4

|

Film

|

Fantasy,

Przygodowy,

Akcja

|

Władca Pierścieni: Dwie wieże (ang. The Lord of the Rings: The Two Towers to film fantastyczny z 2002 roku, który jest drugą częścią trylogii filmowej opartej na powieści J.R.R. Tolkiena.

Władca Pierścieni: Dwie wieże (ang. The Lord of the Rings: The Two Towers to film fantastyczny z 2002 roku, który jest drugą częścią trylogii filmowej opartej na powieści J.R.R. Tolkiena.

Rok produkcji

2002

Reżyseria

Peter Jackson

Obsada

Elijah Wood, Orlando Bloom, Viggo Mortensen

Opis

Akcja filmu toczy się na kontynuacji wydarzeń przedstawionych w pierwszej części, Władcy Pierścieni: Drużyna Pierścienia. Frodo i Sam wraz z Gollumem, którego Frodo uwolnił od Sarumana, zmierzają do Mordoru, gdzie zamierzają zniszczyć Pierścień Władzy. Na ich drodze staje jednak coraz więcej przeciwności, a sam Frodo zaczyna mieć problemy z kontrolowaniem się pod wpływem ciążącego na nim ciężaru.

Tymczasem Aragorn, Legolas i Gimli podążają za śladami Merry'ego i Pippina, którzy zostali porwani przez orków i w końcu spotykają Entsów, wojownicze drzewa, które przyłączają się do walki z Sarumanem.

Film skupia się również na postaciach innych bohaterów, takich jak Boromir, który zginął w poprzedniej części, ale jego brat Faramir zostaje przedstawiony jako ważna postać w konflikcie między Sarumanem a Rohanem.

Władca Pierścieni: Dwie wieże zdobył wiele nagród i nominacji, w tym dwanaście nominacji do Oscara, z czego ostatecznie zdobył dwie statuetki. Film jest uznawany za jedno z najlepszych dzieł w historii kina fantasy i kontynuuje bogatą tradycję filmową trylogii Władca Pierścieni.

Dyskusja

fjufju

26.02.2022

Dwie wieże są najlepszą częścią Władcy pierścienia. Jejku szkoda, że już nie ma teraz takich filmów

fankaGOT

28.02.2022

Są jeszcze dobre filmy np. Joker powstał stosunkowo niedawno :)

Marek Z

28.02.2022

Tak ale to zupełnie inny gatunek. Seria Władcy Pierścienia sama sobie tworzy swój gatunek. Gdybym mógł dałbym oskara nawet Pani która przynosiła kawę na plan Dwóch wierzy. Często do niego wracam.

thor

21.02.2022

ja robię sobie nocne maratony z całą serią LOTR :)

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

2001: Odyseja Kosmiczna online

4.15

2001: Odyseja Kosmiczna

Sherlock Holmes online

3.8

Sherlock Holmes

Diuna online

3.9

Diuna

Matrix online

4.35

Matrix

Oglądaj Władca Pierścieni: Dwie wieże na

Władca Pierścieni: Dwie wieże gdzie obejrzeć?

Film Władca Pierścieni: Dwie wieże możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże - jeśli przypadł Ci do gustu.

Władca Pierścieni: Dwie wieże po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Władca Pierścieni: Dwie wieże na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Władca Pierścieni: Dwie wieże jest dostępny online w HBO.