Strona główna

/

Filmy

/

Władca Pierścieni: Powrót króla
Władca Pierścieni: Powrót króla online

Władca Pierścieni: Powrót króla

4.45

|

Film

|

Przygodowy,

Fantasy,

Akcja

|

Władca Pierścieni: Powrót Króla to amerykańsko-nowozelandzki film fantastyczny z 2003 roku w reżyserii Petera Jacksona. Jest to trzeci i ostatni film w trylogii filmowej Władca Pierścieni opartej na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule.

Władca Pierścieni: Powrót Króla to amerykańsko-nowozelandzki film fantastyczny z 2003 roku w reżyserii Petera Jacksona. Jest to trzeci i ostatni film w trylogii filmowej Władca Pierścieni opartej na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule.

Rok produkcji

2003

Reżyseria

Peter Jackson

Obsada

Elijah Wood, Orlando Bloom, Viggo Mortensen

Opis

Akcja filmu toczy się na kontynuacji drugiego filmu, gdzie Frodo i Sam zmuszeni są zmierzać ku górze Orodruin, by zniszczyć Pierścień Władzy, który ma moc, która może zniszczyć świat. W tym czasie Aragorn, Gimli, Legolas i armia Rohanu oraz Gondoru przygotowują się do bitwy z siłami Saurona, by umożliwić Frodowi i Samowi wykonanie ich misji.

Film zawiera wspaniałe efekty specjalne, niesamowitą muzykę Howarda Shore'a oraz wspaniałą grę aktorską, w tym takich aktorów jak Elijah Wood, Sean Astin, Viggo Mortensen, Ian McKellen, Orlando Bloom, John Rhys-Davies, Liv Tyler i Andy Serkis.

Powrót Króla jest wyjątkowy nie tylko ze względu na jakość swojej produkcji, ale również ze względu na liczne nagrody, które zdobył, w tym jedenaście Oscarów, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany, zdjęcia, montaż, kostiumy, efekty specjalne i muzykę. Film ten uważany jest za jedno z najwybitniejszych osiągnięć kina i zasługuje na uznanie jako jedno z najlepszych dzieł fantasy w historii kina.

Dyskusja

fankaGOT

22.02.2023

LOTR to moja ukochana seria. Powrót Króla to mój ukochany film. Film niezapomniany. Film który wyznaczył trendy. Pokazał Tolkiena szerszej publice

MMS

25.02.2023

pamiętam jak oglądałem jak byłem mały, piękne czasy :)

OLO

25.02.2023

przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

kacperek

27.02.2023

hahah :D o tym samym pomyślałem

aroLina

19.02.2023

Wielu aktorów miało w Powrocie Króla swoje top of the top role. Dla reżysera jest to opus magnum :)

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

2001: Odyseja Kosmiczna online

4.15

2001: Odyseja Kosmiczna

Sherlock Holmes online

3.8

Sherlock Holmes

Diuna online

3.9

Diuna

Matrix online

4.35

Matrix

Oglądaj Władca Pierścieni: Powrót króla na

Władca Pierścieni: Powrót króla gdzie obejrzeć?

Film Władca Pierścieni: Powrót króla możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Władca Pierścieni: Powrót króla - jeśli przypadł Ci do gustu.

Władca Pierścieni: Powrót króla po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Władca Pierścieni: Powrót króla na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Władca Pierścieni: Powrót króla jest dostępny online w HBO.