Strona główna

/

Seriale

/

Opowieść podręcznej
Opowieść podręcznej online

Opowieść podręcznej

4.1

|

Serial

|

Dramat,

Sci-Fi,

Fantasy

|

The Handmaid's Tale, znany w Polsce pod tytułem Opowieść podręcznej, to amerykański serial dramatyczny stworzony przez Bruce'a Millera na podstawie powieści Margaret Atwood z 1985 roku. Serial zadebiutował w 2017.

The Handmaid's Tale, znany w Polsce pod tytułem Opowieść podręcznej, to amerykański serial dramatyczny stworzony przez Bruce'a Millera na podstawie powieści Margaret Atwood z 1985 roku. Serial zadebiutował w 2017.

Rok produkcji

2017

Reżyseria

Mike Barker

Obsada

Elisabeth Moss, Ann Dowd, Yvonne Strahovski

Opis

Serial opowiada o opresyjnym reżimie dystopijnego kraju Gilead, który powstał w wyniku śmiercionośnego kryzysu ekologicznego i spadku dzietności. W takim świecie kobiety są odbierane ich praw, a te, które są jeszcze płodne, zostają zmuszone do pracy jako podręczne - urodzajki dla wpływowych rodzin i oficerów rządu.

Akcja serialu skupia się na June Osborne (Elisabeth Moss), która zostaje uwolniona z życia kobiety-niewolnicy w Gilead. June musi walczyć o przetrwanie, odszukać swoją rodzinę oraz zmienić świat, w którym żyje. W ciągu trzech sezonów serialu, widzowie śledzą historię June oraz innych podręcznych.

The Handmaid's Tale zdobył wiele nagród i nominacji, w tym 8 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego. Serial porusza wiele ważnych tematów, takich jak prawa kobiet, wolność wyboru, co przyczyniło się do jego popularności i uznania krytyków.

Dyskusja

4nna

27.02.2023

Mega mocny serial. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy jak w Opowieści Podręcznej mogłyby wydarzyć się naprawdę. Klimat serialu, stroje - tylko dodają gęstości

KasiaWZ

27.02.2023

dla mnie aż za mocny, ale i tak obejrzałam. Straszna rzeczywistość

marchewa

22.02.2023

moim zdaniem im dalej, tym gorzej. Ostatni sezon całkowicie przeciętny.

Polecane produkcje

Ród Smoka online

4.25

Ród Smoka

The Last of Us online

4.5

The Last of Us

Sherlock online

4.35

Sherlock

Czarnobyl online

4.45

Czarnobyl

Gra o tron online

4.6

Gra o tron

Kompania Braci online

4.45

Kompania Braci

Oglądaj Opowieść podręcznej na

Opowieść podręcznej gdzie obejrzeć?

Serial Opowieść podręcznej możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały serial jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować serialu Opowieść podręcznej - jeśli przypadł Ci do gustu.

Opowieść podręcznej po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj serial Opowieść podręcznej na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Czekasz na kolejny odcinek, sezon, premierę? Sprawdź sam. Cały serial Opowieść podręcznej jest dostępny online w HBO.