Strona główna

/

Filmy

/

Przyczajony tygrys, ukryty smok
Przyczajony tygrys, ukryty smok online

Przyczajony tygrys, ukryty smok

3.6

|

Film

|

Przygodowy,

Fantasy

|

Przyczajony tygrys, ukryty smok to amerykańsko-chiński film z 2000 roku w reżyserii Anga Lee, oparty na powieści Crouching Tiger, Hidden Dragon autorstwa Wang Du Lu. W rolach głównych wystąpili Chow Yun-fat, Michelle Yeoh i Zhang Ziyi.

Przyczajony tygrys, ukryty smok to amerykańsko-chiński film z 2000 roku w reżyserii Anga Lee, oparty na powieści Crouching Tiger, Hidden Dragon autorstwa Wang Du Lu. W rolach głównych wystąpili Chow Yun-fat, Michelle Yeoh i Zhang Ziyi.

Rok produkcji

2000

Reżyseria

Ang Lee

Obsada

Ziyi Zhang, Michelle Yeoh, Chow Yun-Fat

Opis

Akcja filmu rozgrywa się w Chinach, w XIX wieku. Li Mu Bai (Chow Yun-fat) to legendarny wojownik, który postanawia przekazać swoje miecz Qinglian Jian, do klasztoru. Wkrótce po przybyciu na miejsce, miecz zostaje skradziony przez tajemniczą kobietę o imieniu Yu Shu Lien (Michelle Yeoh), która jest bliską przyjaciółką Li Mu Baia. Podczas pościgu za złodziejką, Yu Shu Lien odkrywa, że kobieta ta to Jen (Zhang Ziyi), młoda dziewczyna z wyższych sfer, która jest znużona konwenansami swojego świata i chce odnaleźć swój własny los. Jen zostaje wciągnięta w intrygę związaną z podstępnym bandytą, a wojownicy muszą połączyć siły, by ją ocalić.

Przyczajony tygrys, ukryty smok to film z niezwykłymi scenami walki i mistyczną atmosferą, które doskonale oddają styl klasycznych chińskich opowieści. W filmie pojawiają się także motywy miłości i honoru, a postacie są bogate i wielowymiarowe. Film zdobył cztery Oscary, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny, a także był ogromnym sukcesem kasowym, co przyczyniło się do rozwoju popularności kina azjatyckiego na świecie.

Dyskusja

AnnaZ

15.02.2023

normalnie kungfu panda ale z 4 oscarami. WOW

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

2001: Odyseja Kosmiczna online

4.15

2001: Odyseja Kosmiczna

Sherlock Holmes online

3.8

Sherlock Holmes

Diuna online

3.9

Diuna

Oglądaj Przyczajony tygrys, ukryty smok na

Przyczajony tygrys, ukryty smok gdzie obejrzeć?

Film Przyczajony tygrys, ukryty smok możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok - jeśli przypadł Ci do gustu.

Przyczajony tygrys, ukryty smok po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Przyczajony tygrys, ukryty smok na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Przyczajony tygrys, ukryty smok jest dostępny online w HBO.