Strona główna

/

Filmy

/

Sen nocy letniej
Sen nocy letniej online

Sen nocy letniej

3.1

|

Film

|

Komedia,

Fantasy

|

Sen nocy letniej to filmowy adaptacja sztuki Williama Szekspira z 1999 roku, wyreżyserowana przez Michaela Hoffmana. Film opowiada historię trzech par, których losy splatają się podczas jednej letniej nocy w lesie.

Sen nocy letniej to filmowy adaptacja sztuki Williama Szekspira z 1999 roku, wyreżyserowana przez Michaela Hoffmana. Film opowiada historię trzech par, których losy splatają się podczas jednej letniej nocy w lesie.

Rok produkcji

1999

Reżyseria

Michael Hoffman

Obsada

Christian Bale, Calista Flockhart, Anna Friel

Opis

Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, gdzie duchy i magiczne istoty są częścią rzeczywistości. W trakcie nocy letniej na scenie pojawiają się m.in. król elfów i królowa wróżek, którzy intrygują się ludzkimi emocjami i uczuciami.

Jedną z par są Hermia (grana przez aktorkę Lili Taylor) i Lysander (grany przez aktora Dominica Westa), którzy są zakochani w sobie, ale ich miłość jest zakazana przez ojca Hermii. Inna para to Helena (grana przez aktorkę Calistę Flockhart), która jest zakochana w Demetriusie (grany przez aktora Christiana Bale'a), ale ten ją odrzuca na rzecz Hermii. Trzecią parę tworzą Tytania (grana przez aktorkę Michelle Pfeiffer), królowa wróżek, i jej mąż Oberon (grany przez aktora Ruperta Everetta), król elfów, którzy toczą spór między sobą.

W trakcie nocy letniej ich losy splatają się w lesie, gdzie dochodzi do różnych komicznych sytuacji, a także zawiązują się nowe i niespodziewane romanse. Wszystko to pod okiem duchów i magicznych istot, które manipulują ludzkimi emocjami.

Film Sen nocy letniej to romantyczna, komiczna i magiczna opowieść o miłości i ludzkich emocjach, w której sztuka Szekspira została z powodzeniem przeniesiona na ekran.

Dyskusja

fankaGOT

25.02.2023

nie za bardzo lubię takie klimaty, ale produkcja przypadła mi do gustu... Christian Bale jaki młody :)

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online

4.4

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć online

3.7

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Harry Potter i Komnata Tajemnic online

4.1

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter i więzień Azkabanu online

4.2

Harry Potter i więzień Azkabanu

Oglądaj Sen nocy letniej na

Sen nocy letniej gdzie obejrzeć?

Film Sen nocy letniej możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Sen nocy letniej - jeśli przypadł Ci do gustu.

Sen nocy letniej po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Sen nocy letniej na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Sen nocy letniej jest dostępny online w HBO.