Strona główna

/

Filmy

/

Braveheart – Waleczne serce
Braveheart – Waleczne serce online

Braveheart – Waleczne serce

4.3

|

Film

|

Dramat

|

Braveheart – Waleczne serce to film z 1995 roku, którego reżyserem i głównym aktorem jest Mel Gibson. Film opowiada historię szkockiego bohatera narodowego - Williama Wallace'a, który walczył o wolność swojego kraju w XIII wieku.

Braveheart – Waleczne serce to film z 1995 roku, którego reżyserem i głównym aktorem jest Mel Gibson. Film opowiada historię szkockiego bohatera narodowego - Williama Wallace'a, który walczył o wolność swojego kraju w XIII wieku.

Rok produkcji

1995

Reżyseria

Mel Gibson

Obsada

Patrick McGoohan, Sophie Marceau, Mel Gibson

Opis

Wallace, po śmierci swojej żony, staje na czele rewolty przeciwko angielskim okupantom, którzy wykorzystują i gnębią Szkocję. Dzięki swojej odwadze i sprytowi, zdobywa zaufanie i wsparcie szkockiego ludu i zaczyna prowadzić partyzancką wojnę przeciwko Anglikom.

Jego walka zostaje uwieczniona w legendarnym boju pod Stirling Bridge, gdzie pokonuje przeważające siły Anglików. Następnie, wraz ze swoimi ludźmi, podejmuje walkę o niepodległość Szkocji, co prowadzi go na krwawą i pełną poświęceń drogę.

Braveheart – Waleczne serce to wspaniała opowieść o bohaterstwie, miłości i wolności. Film wspaniale oddaje klimat tamtych czasów i ducha walki szkockiego ludu. Mel Gibson stworzył wspaniałą kreację Williama Wallace'a, a film zdobył wiele nagród, w tym Oscara za najlepszy film.

To produkcja, która z pewnością zainspiruje i poruszy każdego widza, a jej przesłanie o wolności i niepodległości pozostaje aktualne i ważne w dzisiejszych czasach.

Dyskusja

marchewa

12.02.2023

po prostu super...

Polecane produkcje

Ucieczka z Alcatraz online

3.7

Ucieczka z Alcatraz

Zakładnik online

3.6

Zakładnik

Operacja Argo online

3.7

Operacja Argo

Źródło online

3.6

Źródło

To nie jest kraj dla starych ludzi online

4.1

To nie jest kraj dla starych ludzi

Zakochany bez pamięci online

4.1

Zakochany bez pamięci

Oglądaj Braveheart – Waleczne serce na

Braveheart – Waleczne serce gdzie obejrzeć?

Film Braveheart – Waleczne serce możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Braveheart – Waleczne serce - jeśli przypadł Ci do gustu.

Braveheart – Waleczne serce po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Braveheart – Waleczne serce na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Braveheart – Waleczne serce jest dostępny online w HBO.