Strona główna

/

Filmy

/

Requiem dla snu
Requiem dla snu online

Requiem dla snu

4

|

Film

|

Dramat

|

Requiem dla snu (ang. Requiem for a Dream) to film dramatyczny z 2000 roku w reżyserii Darrena Aronofsky'ego. Opowiada on historię czwórki bohaterów z Brooklynu, którzy popadają w uzależnienie i próbują osiągnąć swoje cele, ryzykując swoje zdrowie i życie.

Requiem dla snu (ang. Requiem for a Dream) to film dramatyczny z 2000 roku w reżyserii Darrena Aronofsky'ego. Opowiada on historię czwórki bohaterów z Brooklynu, którzy popadają w uzależnienie i próbują osiągnąć swoje cele, ryzykując swoje zdrowie i życie.

Rok produkcji

2000

Reżyseria

Darren Aronofsky

Obsada

Jared Leto, Ellen Burstyn, Jeniffer Connelly

Opis

Głównymi bohaterami są Harry Goldfarb (Jared Leto), jego dziewczyna Marion Silver (Jennifer Connelly), jego przyjaciel Tyrone C. Love (Marlon Wayans) oraz matka Harry'ego, Sara Goldfarb (Ellen Burstyn).

W filmie przedstawione są różne wizje uzależnienia. Wszyscy bohaterowie zaczynają od niewielkich dawek, ale wkrótce wpadają w spiralę uzależnienia, które kontroluje ich życie. Ich marzenia o lepszym życiu i sukcesie zostają zastąpione przez paranoję i chorobliwe obsesje, co prowadzi do tragicznych konsekwencji.

Requiem dla snu słynie z charakterystycznej, hipnotycznej muzyki skomponowanej przez Clint Mansella i z efektów wizualnych, takich jak szybko przyspieszające i zwalniające tempo akcji, aby oddać wewnętrzne doświadczenia bohaterów. Film został doceniony przez krytyków za swoje mocne i kontrowersyjne przesłanie o negatywnych skutkach uzależnienia i za doskonałe kreacje aktorskie, zwłaszcza Ellen Burstyn, która otrzymała nominację do Oscara za rolę Sary Goldfarb.

Dyskusja

Ania

20.02.2022

długo dochodziłem po Requiem dla snu do siebie. Mega pokręcony film.

Kasia

21.02.2022

Jennifer Conelly zagrała świetnie. Tak samo jak wokalista pewnej rockowej bandy :D

Polecane produkcje

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Szeregowiec Ryan online

4.25

Szeregowiec Ryan

Blade Runner 2049 online

3.75

Blade Runner 2049

Oglądaj Requiem dla snu na

Requiem dla snu gdzie obejrzeć?

Film Requiem dla snu możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Requiem dla snu - jeśli przypadł Ci do gustu.

Requiem dla snu po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Requiem dla snu na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Requiem dla snu jest dostępny online w HBO.