Strona główna

/

Filmy

/

Podziemny Krąg
Podziemny Krąg online

Podziemny Krąg

4.3

|

Film

|

Thriller,

Dramat

|

Podziemny krąg (ang. Fight Club) to amerykański film z 1999 roku, oparty na powieści Chucka Palahniuka o tym samym tytule. Film ten stał się kultową produkcją i uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł lat 90-tych.

Podziemny krąg (ang. Fight Club) to amerykański film z 1999 roku, oparty na powieści Chucka Palahniuka o tym samym tytule. Film ten stał się kultową produkcją i uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł lat 90-tych.

Rok produkcji

1999

Reżyseria

David Fincher

Obsada

Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter

Opis

Reżyserem filmu był David Fincher, a w rolach głównych wystąpili Brad Pitt, Edward Norton i Helena Bonham Carter. Film opowiada historię bezimiennego narratora, który cierpi na chroniczną bezsenność i szukając ukojenia, dołącza do grupy ludzi biorących udział w tajnym klubie boksu o nazwie Fight Club. Przywódcą grupy jest charyzmatyczny Tyler Durden, który wkrótce zostaje mentorem i przyjacielem osoby prowadzącej narrację. W miarę jak Fight Club staje się coraz bardziej popularny, Tyler zaczyna prowadzić antykonsumpcyjną rebelię przeciwko społeczeństwu i ich wartościom.

Fabuła filmu zawiera wiele zawiłych wątków, takich jak kontrowersyjna krytyka społeczeństwa konsumpcyjnego, męska tożsamość i rola agresji w psychice ludzkiej. Film zaskakuje widza twistem w trzecim akcie, który całkowicie zmienia perspektywę fabuły i jej interpretację.

Podziemny krąg spotkał się z mieszanką entuzjazmu i kontrowersji po premierze, ale z biegiem czasu stał się jednym z najważniejszych filmów lat 90-tych, z wpływową rolą dla stylu filmowego i popkultury.

Dyskusja

Kasia

25.02.2023

Mistrzostwo świata!

JanRap

24.02.2023

Edward Norton świetna rola i genialnie zagrana schizofrenia...

OLO

24.02.2023

wolę jednak Pitta w tym filmie. Bardziej autentycznie zagrał :)

marchewa

25.02.2023

Oboje świetni!

Marcin Z

23.02.2023

Podziemny krąg to mega mroczny film. Pokazuje zwierzęce instynkty ludzi, którzy powoli uwalniają się z przyjętych reguł. Uwielbiam jego klimat. Należy pamiętać również o roli Brada Pitta był co tu dużo mówić po prostu świetny.

Polecane produkcje

Batman online

4.1

Batman

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Wyspa tajemnic online

4.1

Wyspa tajemnic

Szeregowiec Ryan online

4.25

Szeregowiec Ryan

Oglądaj Podziemny Krąg na

Podziemny Krąg gdzie obejrzeć?

Film Podziemny Krąg możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Podziemny Krąg - jeśli przypadł Ci do gustu.

Podziemny Krąg po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Podziemny Krąg na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Podziemny Krąg jest dostępny online w HBO.