Strona główna

/

Filmy

/

Szeregowiec Ryan
Szeregowiec Ryan online

Szeregowiec Ryan

4.25

|

Film

|

Wojenny,

Dramat,

|

Szeregowiec Ryan (ang. Saving Private Ryan) to amerykański film wojenny z 1998 roku w reżyserii Stevena Spielberga. W rolach głównych występują Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Edward Burns i Jeremy Davies.

Szeregowiec Ryan (ang. Saving Private Ryan) to amerykański film wojenny z 1998 roku w reżyserii Stevena Spielberga. W rolach głównych występują Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Edward Burns i Jeremy Davies.

Rok produkcji

1998

Reżyseria

Steven Spielberg

Obsada

Tom Hanks, Edward Burns, Tom Sizemore

Opis

Film opowiada historię grupy żołnierzy amerykańskich, którzy zostali wysłani na misję w czasie II wojny światowej, aby odnaleźć i ewakuować jednego szeregowego - Jamesa Ryana (Damon), którego trzej bracia zginęli w walce.

Akcja filmu rozgrywa się w czasie desantu aliantów w Normandii w 1944 roku. Główny bohater, kapitan John H. Miller (Hanks), dowodzi oddziałem, który wyrusza na poszukiwanie Jamesa Ryana. W miarę jak oddział przemierza wrogie terytoria, musi zmagać się z nieustającymi niebezpieczeństwami oraz coraz większymi moralnymi dylematami.

Szeregowiec Ryan jest znany przede wszystkim z niezwykle realistycznych i brutalnych scen walki, które ukazują wojnę w sposób bardzo intensywny i emocjonalny. Jednak film nie ogranicza się tylko do akcji bojowej - zawiera również silne wątki humanitarne i psychologiczne, pokazując wojnę z perspektywy zwykłych ludzi.

Film został bardzo dobrze odebrany przez krytyków i publiczność, a także zdobył wiele nagród, w tym pięć Oscarów, w tym za najlepszą reżyserię. Szeregowiec Ryan uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł filmowych opowiadających o II wojnie światowej.

Dyskusja

zzzz

25.02.2023

Tom Hanks debeściak! :)

Michał

25.02.2023

Obiektywnie mówiąc każdy film z Tomem jest wyjątkowy. Gra bardzo autentycznie, łatwo się wczuć w przeżywane przez niego emocje

OLO

23.02.2023

Szeregowieć Ryan jeden z lepszych dramatów wojennych

Polecane produkcje

Air online

soon

Air

Ucieczka z Alcatraz online

3.7

Ucieczka z Alcatraz

Zakładnik online

3.6

Zakładnik

Operacja Argo online

3.7

Operacja Argo

Źródło online

3.6

Źródło

To nie jest kraj dla starych ludzi online

4.1

To nie jest kraj dla starych ludzi

Oglądaj Szeregowiec Ryan na

Szeregowiec Ryan gdzie obejrzeć?

Film Szeregowiec Ryan możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Szeregowiec Ryan - jeśli przypadł Ci do gustu.

Szeregowiec Ryan po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Szeregowiec Ryan na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Szeregowiec Ryan jest dostępny online w HBO.