Strona główna

/

Filmy

/

Wściekłe psy
Wściekłe psy online

Wściekłe psy

3.95

|

Film

|

Kryminał,

Thriller

|

Wściekłe psy (ang. Reservoir Dogs) to amerykański film kryminalny z 1992 roku w reżyserii Quentina Tarantino. Główne role w filmie zagrali Harvey Keitel, Tim Roth, Steve Buscemi, Michael Madsen, Lawrence Tierney i Chris Penn.

Wściekłe psy (ang. Reservoir Dogs) to amerykański film kryminalny z 1992 roku w reżyserii Quentina Tarantino. Główne role w filmie zagrali Harvey Keitel, Tim Roth, Steve Buscemi, Michael Madsen, Lawrence Tierney i Chris Penn.

Rok produkcji

1992

Reżyseria

Quentin Tarantino

Obsada

Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen

Opis

Akcja filmu skupia się wokół grupy kryminalistów, którzy przygotowują skok na magazyn biżuterii. Po skoku dochodzi do awantury, która kończy się strzelaniną. W wyniku starcia ginie jeden z uczestników napadu, a pozostali usiłują zrozumieć, kto jest zdrajcą w grupie, który na nich donosi.

Film zyskał uznanie za swoje oryginalne podejście do konwencji kina gangsterskiego, w którym Tarantino połączył brutalne sceny przemocy z wesołym i inteligentnym dialogiem. Film odnosi się również do tematu kultury masowej, w szczególności do popularnych w latach 80. i 90. filmów kryminalnych i seriali telewizyjnych.

Reżyser zastosował nieliniową strukturę narracyjną, która pokazuje różne momenty w czasie i pozostawia wiele kwestii otwartych do interpretacji. Film składa się z wielu krótkich scen, które łączą się ze sobą i budują napięcie aż do finałowego zwrotu akcji. Wśród innych charakterystycznych elementów filmu znajdują się kolorowe kostiumy bohaterów, znakomicie dobrana muzyka oraz wysoki poziom emocjonalny, który towarzyszy całej historii.

Wściekłe psy to film, który wpłynął na kształtowanie się nowoczesnego kina, ustanawiając nowe standardy dla filmów kryminalnych i wprowadzając do nich nowe, oryginalne pomysły.

Dyskusja

zoo

02.08.2022

Wściekłe psy to jeden z moich ulubionych filmów Tarantino.

milusia :)

04.08.2022

Ja nie przepadam za Tarantino, ale ten film mi się podobał.

Polecane produkcje

Batman online

4.1

Batman

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Wyspa tajemnic online

4.1

Wyspa tajemnic

Lśnienie online

4.15

Lśnienie

Oglądaj Wściekłe psy na

Wściekłe psy gdzie obejrzeć?

Film Wściekłe psy możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Wściekłe psy - jeśli przypadł Ci do gustu.

Wściekłe psy po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Wściekłe psy na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Wściekłe psy jest dostępny online w HBO.