Strona główna

/

Filmy

/

Full Metal Jacket
Full Metal Jacket online

Full Metal Jacket

4.1

|

Film

|

Wojenny,

Dramat

|

Full Metal Jacket to film wojenny z 1987 roku, w reżyserii Stanleya Kubricka, który jest adaptacją powieści Gustava Hasforda The Short-Timers.

Full Metal Jacket to film wojenny z 1987 roku, w reżyserii Stanleya Kubricka, który jest adaptacją powieści Gustava Hasforda The Short-Timers.

Rok produkcji

1987

Reżyseria

Stanley Kubrick

Obsada

Vincent D'Onofrio, Adam Baldwin, Matthew Modine

Opis

Film składa się z dwóch części, które pokazują życie amerykańskich rekrutów w trakcie szkolenia wojskowego oraz ich udział w wojnie w Wietnamie.

Pierwsza część filmu skupia się na brutalnym szkoleniu młodych rekrutów w obozie Marines, prowadzonym przez sierżanta Hartmana (w tej roli R. Lee Ermey). Widzimy, jak rekruci są dręczeni, biti i upokarzani, aby przygotować ich do walki w Wietnamie. Głównym bohaterem tej części jest prywatny Joker (w tej roli Matthew Modine), który próbuje przetrwać szkolenie, jednocześnie zachowując swoje poczucie humoru.

Druga część filmu to udział rekrutów w wojnie w Wietnamie, gdzie Joker trafia do jednostki reporterów wojennych. Bohaterowie zostają wysłani na front, gdzie doświadczają brutalności wojny i traumy psychiczne, z którymi muszą sobie radzić.

Dyskusja

4nna

27.02.2023

Full Metal Jacket jeden z lepszych filmów wojennych

Polecane produkcje

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Szeregowiec Ryan online

4.25

Szeregowiec Ryan

Wróg u bram online

3.85

Wróg u bram

Oglądaj Full Metal Jacket na

Full Metal Jacket gdzie obejrzeć?

Film Full Metal Jacket możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Full Metal Jacket - jeśli przypadł Ci do gustu.

Full Metal Jacket po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Full Metal Jacket na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Full Metal Jacket jest dostępny online w HBO.