Strona główna

/

Filmy

/

Ex Machina
Ex Machina online

Ex Machina

3.7

|

Film

|

Thriller,

Dramat

|

Ex Machina to film science-fiction z 2014 roku, w reżyserii Alexa Garlanda, który jednocześnie napisał scenariusz. Akcja filmu toczy się w bliskiej przyszłości i skupia się na eksperymentach związanych z sztuczną inteligencją.

Ex Machina to film science-fiction z 2014 roku, w reżyserii Alexa Garlanda, który jednocześnie napisał scenariusz. Akcja filmu toczy się w bliskiej przyszłości i skupia się na eksperymentach związanych z sztuczną inteligencją.

Rok produkcji

2014

Reżyseria

Alex Garland

Obsada

Sonoya Mizuno, Alicia Vikander, Domhnall Gleeson

Opis

Główny bohater, młody programista o imieniu Caleb (grany przez Domhnall Gleeson), wygrywa konkurs, który umożliwia mu spędzenie tygodnia w prywatnej posiadłości z tajemniczym milionerem, Nathanem (grany przez Oscara Isaac). Caleb dowiaduje się, że ma pomóc w przeprowadzeniu testów sztucznej inteligencji, która została stworzona przez Nathana.

Sztuczną inteligencję reprezentuje robot o imieniu Ava (grana przez Alicię Vikander), który Caleb jest zobowiązany przetestować. W miarę jak czas spędzany z Avą staje się coraz bardziej intensywny, Caleb zaczyna dostrzegać jej ludzkie cechy i rozwijającą się samoświadomość. Jego relacje z Nathaniem i Avą stają się coraz bardziej skomplikowane i niebezpieczne.

Ex Machina to film o złożoności ludzkiej natury i konsekwencjach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji. Realistyczne efekty specjalne i doskonałe role aktorskie przyczyniają się do tworzenia napięcia i niepokoju. Film zadaje również pytania o to, czym jest prawdziwa sztuczna inteligencja i czy jest ona w stanie rozwijać się na tyle, aby przekroczyć granice tego, co uważamy za ludzkie.

Dyskusja

Venom80

10.02.2023

Nie przepadam zwykle za tym gatunkiem filmowym, ale mnie oczarował i przeraził. AI jest groźne :(

Polecane produkcje

Batman online

4.1

Batman

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Wyspa tajemnic online

4.1

Wyspa tajemnic

Oglądaj Ex Machina na

Ex Machina gdzie obejrzeć?

Film Ex Machina możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Ex Machina - jeśli przypadł Ci do gustu.

Ex Machina po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Ex Machina na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Ex Machina jest dostępny online w HBO.