Strona główna

/

Filmy

/

Mechaniczna pomarańcza
Mechaniczna pomarańcza online

Mechaniczna pomarańcza

4.1

|

Film

|

Sci-Fi,

Dramat

|

Mechaniczna pomarańcza to klasyczny film SF z 1971 roku, w reżyserii Stanleya Kubricka, na podstawie powieści Anthony'ego Burgessa.

Mechaniczna pomarańcza to klasyczny film SF z 1971 roku, w reżyserii Stanleya Kubricka, na podstawie powieści Anthony'ego Burgessa.

Rok produkcji

1971

Reżyseria

Stanley Kubrick

Obsada

Adrienne Corri, Patrick Magee, Malcolm McDowell

Opis

Akcja filmu dzieje się w przyszłości, gdzie Alex DeLarge (w tej roli Malcolm McDowell) jest młodym przywódcą grupy ulicznych chuliganów, którzy pustoszą miasto, nękają niewinnych ludzi i bawią się brutalnymi grami. Alex jest uwielbiany przez swoich towarzyszy i cieszy się zbrodniczą wolnością, ale wszystko zmienia się, gdy zostaje aresztowany za morderstwo.

Aby uniknąć kary więzienia, Alex zgadza się na eksperymentalny program terapii, który ma na celu zmienić jego zachowanie poprzez oddziaływanie na jego mózg. W trakcie eksperymentu Alex zostaje zmuszony do oglądania wstrząsających filmów i muzyki klasycznej, co powoduje, że każda myśl o przemocy lub agresji staje się dla niego nie do zniesienia.

Gdy Alex zostaje wypuszczony na wolność, jego życie staje się prawdziwą gehenną, ponieważ jego dawni wrogowie nie pozwalają mu zapomnieć o jego przeszłości. Alex musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego dawnych czynów i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście chce być wolny od swojego mrocznego wizerunku.

Dyskusja

Dawid P

18.02.2023

Full Metal Jacket i Mechaniczna pomarańcza to najlepsze filmy Kubrica, zapraszam do dyskusji

Polecane produkcje

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Szeregowiec Ryan online

4.25

Szeregowiec Ryan

Requiem dla snu online

4

Requiem dla snu

Oglądaj Mechaniczna pomarańcza na

Mechaniczna pomarańcza gdzie obejrzeć?

Film Mechaniczna pomarańcza możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Mechaniczna pomarańcza - jeśli przypadł Ci do gustu.

Mechaniczna pomarańcza po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Mechaniczna pomarańcza na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Mechaniczna pomarańcza jest dostępny online w HBO.