Strona główna

/

Filmy

/

Operacja Argo
Operacja Argo online

Operacja Argo

3.7

|

Film

|

Thriller,

Dramat

|

Operacja Argo to amerykański thriller z 2012 roku, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film został wyreżyserowany przez Bena Afflecka, który również zagrał w nim główną rolę.

Operacja Argo to amerykański thriller z 2012 roku, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film został wyreżyserowany przez Bena Afflecka, który również zagrał w nim główną rolę.

Rok produkcji

2012

Reżyseria

Ben Affleck

Obsada

Ben Affleck, John Goodman, Bryan Cranston

Opis

Akcja filmu rozgrywa się w 1979 roku podczas irańskiej rewolucji. Sześciu amerykańskich dyplomatów zostaje uwięzionych w ambasadzie USA w Teheranie przez islamskich rewolucjonistów. Grupa CIA podejmuje decyzję o uratowaniu jeńców za pomocą tajnej operacji o kryptonimie Argo.

W ramach operacji, agent CIA Tony Mendez (granego przez Bena Afflecka) wykorzystuje przykrywkę jako producenta filmowego i wraz z ekipą filmową wjeżdża do Iranu pod pretekstem realizacji fikcyjnego filmu science-fiction o nazwie Argo. Dyplomaci udają członków ekipy filmowej i w ten sposób próbują przekroczyć granicę i wydostać się z kraju.

Film Operacja Argo opiera się na prawdziwej historii i jest dobrze przyjęty przez krytyków za reżyserię, scenariusz, aktorstwo i realizację. Otrzymał trzy Oscary, w tym za najlepszy film.

Dyskusja

Venom80

16.02.2023

Operacja Argo dobry thiller, Ben Affleck jak zwykle nie zawiódł

Polecane produkcje

Air online

soon

Air

Ucieczka z Alcatraz online

3.7

Ucieczka z Alcatraz

Zakładnik online

3.6

Zakładnik

Źródło online

3.6

Źródło

To nie jest kraj dla starych ludzi online

4.1

To nie jest kraj dla starych ludzi

Zakochany bez pamięci online

4.1

Zakochany bez pamięci

Oglądaj Operacja Argo na

Operacja Argo gdzie obejrzeć?

Film Operacja Argo możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Operacja Argo - jeśli przypadł Ci do gustu.

Operacja Argo po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Operacja Argo na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Operacja Argo jest dostępny online w HBO.