Strona główna

/

Filmy

/

Dunkierka
Dunkierka online

Dunkierka

3.85

|

Film

|

Wojenny,

Dramat,

Akcja

|

Dunkierka to film wojenny, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, w 1940 roku. Zgodnie z tytułem, główną sceną wydarzeń jest ewakuacja wojsk alianckich z plaży Dunkierki we Francji.

Dunkierka to film wojenny, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, w 1940 roku. Zgodnie z tytułem, główną sceną wydarzeń jest ewakuacja wojsk alianckich z plaży Dunkierki we Francji.

Rok produkcji

2017

Reżyseria

Christopher Nolan

Obsada

Tom Hardy, Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney

Opis

Akcja filmu toczy się w trzech równoległych wątkach czasowych. W każdym z wątków widz obserwuje losy trzech różnych grup ludzi: żołnierzy na plaży Dunkierki, pilotów RAF-u i cywilów, którzy przybywają na pomoc w ewakuacji.

Głównymi bohaterami są m.in. Tommy (Fionn Whitehead), młody brytyjski żołnierz próbujący przetrwać na plaży i wrócić do domu, Farrier (Tom Hardy), pilot RAF-u chroniący ewakuację z powietrza, oraz Mr. Dawson (Mark Rylance), cywil, który wraz z synem i przyjacielem wyrusza na morze, by pomóc w ewakuacji.

Film Dunkierka wyróżnia się nie tylko innowacyjną strukturą czasową, ale także niezwykle sugestywną muzyką Hansa Zimmera i wizualnymi efektami specjalnymi, które oddają brutalność i chaos wojny. W filmie ukazana jest także rola zwykłych ludzi w ratowaniu życia setek tysięcy żołnierzy oraz siła ludzkiego ducha w obliczu wojennych tragedii.

Dyskusja

K0tarzyna

15.03.2018

dobry film wojenny...

garbatyAniol

02.04.2018

Dunkierka to klasyka kina wojennego. Bardzo smutny, świetne zdjęcia.

Polecane produkcje

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Chłopcy z ferajny online

4.35

Chłopcy z ferajny

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Gran Torino online

3.95

Gran Torino

Oglądaj Dunkierka na

Dunkierka gdzie obejrzeć?

Film Dunkierka możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Dunkierka - jeśli przypadł Ci do gustu.

Dunkierka po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Dunkierka na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Dunkierka jest dostępny online w HBO.