Strona główna

/

Filmy

/

Superman
Superman online

Superman

3.6

|

Film

|

Sci-Fi,

Akcja

|

Superman to amerykański film fantasy z 1978 roku, w reżyserii Richarda Donnera. Film jest adaptacją komiksu o tej samej nazwie i opowiada historię Supermana, jednego z najpopularniejszych superbohaterów w historii.

Superman to amerykański film fantasy z 1978 roku, w reżyserii Richarda Donnera. Film jest adaptacją komiksu o tej samej nazwie i opowiada historię Supermana, jednego z najpopularniejszych superbohaterów w historii.

Rok produkcji

1978

Reżyseria

Richard Donner

Obsada

Marlon Brando, Gene Hackman, Christopher Reeve

Opis

Akcja filmu rozpoczyna się na planecie Krypton, gdzie Jor-El, naukowiec i ojciec małego Kal-El, przekonuje Radę Planetarną, że planeta zbliża się do swojego końca i jego syn musi zostać uratowany przed katastrofą. Jor-El umieszcza Kal-El w specjalnym statku kosmicznym i wysyła go na Ziemię, gdzie ma być uznany za człowieka.

Kal-El zostaje przygarnięty przez małżeństwo farmerów z Kansas - Jonathana i Marthy Kentów, którzy nadają mu imię Clark i wychowują jako swojego syna. W miarę jak Clark dorasta, odkrywa swoje niezwykłe moce i decyduje się użyć ich, aby pomagać ludziom jako Superman.

Film skupia się na historii życia Supermana, jego walki z wrogami oraz na jego miłości do dziennikarki Lois Lane, granej przez Margot Kidder. W rolę Supermana wcielił się Christopher Reeve, który stał się ikoną popkultury.

Dyskusja

Franek Dolas

24.02.2023

Ten Supermen to klasyka gatunku. Początek pięknej serii...

Polecane produkcje

Strażnicy Galaktyki vol. 3 online

soon

Strażnicy Galaktyki vol. 3

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia online

soon

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia

Dune: 2 online

soon

Dune: 2

John Wick 4 online

soon

John Wick 4

Szybcy i wściekli 10 online

soon

Szybcy i wściekli 10

Źródło online

3.6

Źródło

Oglądaj Superman na

Superman gdzie obejrzeć?

Film Superman możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Superman - jeśli przypadł Ci do gustu.

Superman po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Superman na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Superman jest dostępny online w HBO.