Strona główna

/

Filmy

/

Ucieczka z Alcatraz
Ucieczka z Alcatraz online

Ucieczka z Alcatraz

3.7

|

Film

|

Thriller,

Dramat

|

Ucieczka z Alcatraz to amerykański film z 1979 roku w reżyserii Dona Siegela, oparty na prawdziwej historii ucieczki trzech więźniów z więzienia Alcatraz w 1962 roku. W rolach głównych wystąpili Clint Eastwood, Fred Ward i Jack Thibeau.

Ucieczka z Alcatraz to amerykański film z 1979 roku w reżyserii Dona Siegela, oparty na prawdziwej historii ucieczki trzech więźniów z więzienia Alcatraz w 1962 roku. W rolach głównych wystąpili Clint Eastwood, Fred Ward i Jack Thibeau.

Rok produkcji

1979

Reżyseria

Don Siegel

Obsada

Clint Eastwood, Roberts Blossom, Patrick McGoohan

Opis

Film opowiada historię trzech skazańców, Franka Morrisa (Clint Eastwood), braci Johna (Fred Ward) i Clarence'a Anglina (Jack Thibeau), którzy zostają skazani na dożywocie i trafiają do więzienia na wyspie Alcatraz w San Francisco. Morris i bracia Anglin postanawiają uciec z tej uznawanej za nie do pokonania twierdzy, co wymaga niezwykłego sprytu i planowania. W trakcie realizacji planu muszą przemycić narzędzia, wykonać kluczowe elementy ucieczki i pokonać liczne trudności, m.in. problemy z urządzeniami do łodzi, brakiem czasu i koniecznością unikania wykrycia przez strażników.

Ucieczka z Alcatraz to film o napięciu, determinacji i sile ludzkiego ducha. W historii skazanych, którzy stawiają wszystko na jedną kartę, można dostrzec motyw walki o wolność i godność. Film w napięciu trzyma widza do samego końca, a efektywnie zbudowane postacie oraz atmosfera więziennej rzeczywistości pozwalają na wczucie się w historię bohaterów.

Dyskusja

Franek Dolas

26.02.2023

Clint Eastwood ikona kina. Ucieczka z Alcatraz świetna produkcja, polecam :)

Polecane produkcje

Air online

soon

Air

Zakładnik online

3.6

Zakładnik

Operacja Argo online

3.7

Operacja Argo

Źródło online

3.6

Źródło

To nie jest kraj dla starych ludzi online

4.1

To nie jest kraj dla starych ludzi

Zakochany bez pamięci online

4.1

Zakochany bez pamięci

Oglądaj Ucieczka z Alcatraz na

Ucieczka z Alcatraz gdzie obejrzeć?

Film Ucieczka z Alcatraz możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Ucieczka z Alcatraz - jeśli przypadł Ci do gustu.

Ucieczka z Alcatraz po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Ucieczka z Alcatraz na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Ucieczka z Alcatraz jest dostępny online w HBO.