Strona główna

/

Filmy

/

Goldfinger
Goldfinger online

Goldfinger

3.6

|

Film

|

Thriller,

Akcja

|

Goldfinger to trzeci film z serii o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda, oparty na powieści Iana Fleminga. Film miał premierę w 1964 roku, a reżyserem był Guy Hamilton.

Goldfinger to trzeci film z serii o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda, oparty na powieści Iana Fleminga. Film miał premierę w 1964 roku, a reżyserem był Guy Hamilton.

Rok produkcji

1964

Reżyseria

Guy Hamilton

Obsada

Gert Fröbe, Honor Blackman, Sean Connery

Opis

W filmie James Bond (w tej roli Sean Connery) zostaje wysłany do Miami, gdzie ma śledzić Aurica Goldfingera (Gert Fröbe), bogatego biznesmena i złodzieja. Bond odkrywa, że Goldfinger planuje dokonać największej kradzieży w historii, podczas której chce ukraść całe złoto ze skarbca Banku Anglii.

Bondowi udaje się zinfiltrować w grupę Goldfingera, gdzie poznaje także piękną Jill Masterson (Shirley Eaton), która pomaga mu zdobyć informacje o planach złodzieja. Jednak kiedy Masterson zostaje zamordowana przez Goldfingera, Bond zdecydowanie postanawia go powstrzymać.

Goldfinger to film, który wprowadził wiele znanych już dzisiaj elementów charakterystycznych dla serii o Jamesie Bondzie, takich jak słynny samochód Aston Martin DB5, gadżety Q oraz znakomitej jakości muzykę autorstwa Johna Barry'ego. Film zdobył pozytywne recenzje krytyków oraz był sukcesem komercyjnym, a rola Seana Connery'ego ugruntowała jego pozycję jako jednego z najbardziej znanych aktorów w historii kina. Goldfinger uznawany jest za jeden z najlepszych filmów o Bondzie i kultowy film akcji.

Dyskusja

Venom80

11.02.2023

Sean Connery świetny aktor w Goldfingerze super zagrał Bonda =]

Polecane produkcje

Batman online

4.1

Batman

Władca Pierścieni: Powrót króla online

4.45

Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni: Dwie wieże online

4.4

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Joker online

4.35

Joker

Podziemny Krąg online

4.3

Podziemny Krąg

Wyspa tajemnic online

4.1

Wyspa tajemnic

Oglądaj Goldfinger na

Goldfinger gdzie obejrzeć?

Film Goldfinger możesz obejrzeć na podanych platformach VOD. Cały film jest dostępny legalnie online u danego dostawcy. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę. Miłego seansu! Jeśli szukasz czegoś podobnego zobacz proponowane produkcje. Nie zapomnij skomentować filmu Goldfinger - jeśli przypadł Ci do gustu.

Goldfinger po polsku?

Przeważnie filmy i seriale są dostępne w różnych wersjach językowych. Są też opcje z lektorem pl i dubbingiem pl. Oglądaj film Goldfinger na komputerze, w telefonie, czy w TV. Tak jak Ci wygodnie! Nie możesz doczekać się premiery produkcji? Cały film Goldfinger jest dostępny online w HBO.